تبلیغات
‌ - آزادی مهدی هاشمی و نطق پیش از دستور مجلس + صوت

مرتبط با فرهنگ سبک زندگی ما می توانیم خواندنی و دیدنی سیاسی ثبت نام

آزادی مهدی هاشمی و نطق پیش از دستور مجلس + صوت

سه شنبه 28 آذر 1391 15:01

نویسنده :
ارسال شده در: خواندنی و دیدنی ، سیاسی ،
به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران، حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: به جاست که یاد کنم از خون شهدای بسیجی و نیروی انتظامی و خود مجروحان نهادهای مقدس که سه سال قبل در این ایام در راه مقابله با کودتای خزنده فتنه 88 بر زمین ریخت؛ کودتایی که تا پرچم دولت وحدت ملی طراحی شد و با نامه بدون سلام و والسلام کلید خورد...

دانلود صوت نطق پیش از دستور آقای رسایی

وی در ادامه افزود: هفته گذشته، حادثه‌ای در پایتخت رخ داد که انتشار عمومی آن افکار عمومی را جریحه‌دار کرد. چند جوان ناپاک با ایجاد رعب و وحشت به اخاذی از یک رهگذر پرداختند که انتشار این تصاویر باعث شد نیروی انتظامی در اقدامی قابل تقدیر، به سرعت متهمان را بازداشت و تحویل دستگاه قضایی کند.

رسایی ادامه داد: رئیس محترم دستگاه قضایی نیز در اقدامی قابل تحسین با قاطعیت از صدور اشد مجازات برای متهمانی که آرامش جامعه را بر هم زدند در آینده نزدیک خبر داده است، که ما نه برای این اقدام بلکه برای بسیاری از اقدامات دیگر از این دستگاه محترم سپاسگزاریم.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه لازم می‌دانم در خصوص موضوع دیگری که از نظر وسعت فاجعه و نوع جرم، بسیار بزرگ‌تر از اخاذی همراه با ایجاد رعب ووحشت بوده صحبت کنم، اظهار داشت: ام‌الفسادی پس از دو دهه فساد و تباهی، نهایتا وقتی در حوادث فتنه 88 نشان داد که تبدیل به یک غول مفسد شده، با توصیه و مشورت بزرگترش از کشور گریخت؛ آقا زاده فراری وقتی پس از سه سال اقامت در کشور روباه پیر(انگلیس) مورد همه نوع بهره‌برداری قرار گرفت، در آستانه دادگاهی که حاشیه‌های اسناد آن در قالب چند نوار صوتی، امروز در فضای مجازی منتشر می‌شود، باز با توصیه و سفارش همان بزرگترش به داخل کشور بازگشت، چرا که پدر احساس می‌کرد در سرِ هم‌بندی پرونده پسر، احتمالا موفق خواهد بود.

وی در  ادامه افزود: با تمام احترامی که برای دستگاه قضایی قائل هستم اما متاسفانه باید بگویم که انگار حدس پدر، نزدیک به واقعیت شده است؛ آقازاده مفسد که پرونده‌های فساد اقتصادی، سیاسی، امنیتی و موارد دیگر را از سال‌های ریاست پدر بر امور اجرایی کشور در کارنامه دارد و همواره از مصونیت آهنین برخوردار بوده در فتنه 88 با تمام قدرت، مدیریت کودتای آن سال را بر عهده گرفت.

رسایی ادامه داد: فقط در یک قلم اسناد به دست آمده از دانشگاه آزاد نشان می‌دهد که وی در روزهای پس از انتخابات 88، صدها میلیون تومان به اراذل و اوباش پرداخت کرد تا برخی از میادین، بانک‌ها و اماکن عمومی را به آتش بکشند و ایجاد رعب و وحشت کنند.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه توقع این بود که چنین متهمی پس از سه سال فرار و اقامت در کشور متخاصم، زمانی که به کشور بازمی‌گردد بازداشت شود، تصریح کرد: اما آقازاده فراری به محض ورود به جای زندان به منزل پدر رفت؛ در همان شب تمام آموزش‌های لازم را از وکلای اجیر شده دید و با وعده اینکه بعد از چند روز آزاد می‌شود به دستگاه قضایی و امنیتی تحویل شد؛ فشارهای زیادی متوجه دستگاه قضایی شد که این دستگاه مقاومت کرد. شاه کلید کودتای 88 علی‌رغم اینکه در مرحله بازجویی است نه تنها ملاقات داشت بلکه دائما از طریق تلفن با همان مشاور عالی‌اش در ارتباط بود و رهنمود می‌گرفت.

رسایی ادامه داد: کار به شورای امنیت کشور کشیده شد؛ با ورود این شورا نهایتا مهدی هاشمی تنها 2 ماه در زندان ماند، مهدی حتی یک بار وقتی در برابر روند درست قضایی و اسناد متقن قضایی کم آورد در همان مکالمات تلفنی به بهانه بیماری قلبی، خود را به بیمارستان رساند، قرار بود از بیمارستان به خانه پدر برود که نهایتا توسط ماموران ذی‌ربط از بیمارستان، دزدیده! و به زندان بازگردانده شد؛ همین حرکت نشان می‌دهد دستگاه قضایی و امنیتی کشور تا چه اندازه در پرونده این آقازاده، زیر فشار یک خانواده اختاپوسی بوده است.

وی با بیان اینکه براساس اطلاعات موثق، هنوز تحقیقات در پرونده وی به اتمام نرسیده و برخی از مرتبطین سفید وی، تازه بازداشت شده‌اند که اطلاعات مهمی از آنها به دست آمده است، افزود: اما شاهدیم که وی با وثیقه‌ای که هیچ ارتباطی با جرم ندارد، نهایتا با فشارهای بسیار زیاد آزاد می‌شود و وکیل وی امروز اعلام می‌کند که مهدی، دیگر به زندان بازنمی‌گردد.

رسایی با بیان اینکه مخاطب بنده دستگاه قضایی است، اظهار داشت: از تلاش‌های دستگاه قضایی و آیت الله آملی لاریجانی سپاسگزارم، ضمن آنکه می‌دانم این فشارها بیشتر از این خواهد شد.

وی ادامه داد: براساس اطلاعات موثق، مشاوران مهدی هاشمی که او را فراری داده و بعد از سه سال برگرداندند، اکنون تمام تلاش‌های خود را کرده و می‌کنند تا پرونده مهدی هاشمی را به ابعاد سیاسی آن منحصر کنند؛ براساس این اسناد از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند تا از مفاسد اقتصادی و امنیتی وی عبور شود و موضوع اصلی پرونده مهدی هاشمی فقط مسائل سیاسی باشد.

نماینده مردم تهران با بیان اینکه فساد مهدی هاشمی قبل از آنکه سیاسی و امنیتی باشد اقتصادی است، اظهار داشت: امام حسین(ع) در روز عاشورا خطاب به لشکر یزید فرمود "شکم‌هایتان از حرام پر شده که کلام حق را نمی‌فهمید" و مقام معظم رهبری نیز فرمودند که "فساد اقتصادی؛ فساد سیاسی، اخلاقی، اعتقادی و امنیتی را به دنبال دارد"؛ حال سوال اینجاست که براساس اصل 19 قانون اساسی، مردم از هر قوم و قبیله‌ای که باشند از حقوق مساوی برخوردارند و سلب امتیاز نخواهند شد و اصل 20 قانون اساسی نیز اذعان دارد که همه افراد تحت حمایت قانون هستند، آیا اصل 19 و 20 قانون اساسی درباره این آقا‌زاده که 13 عنوان اتهامی دارد، از جمله اخلال در نظام اقتصادی، جاسوسی و همکاری با دولت‌های بیگانه در مورد مهدی هاشمی رعایت شده است؟

وی افزود: آیا فرد دیگری که از نژاد هاشمی رفسنجانی نبود و این همه موارد اتهامی داشت در مرحله تحقیقات به خانواده‌اش اجازه ملاقات می‌دادید؟ پدرش اجازه می‌یافت به صورت خصوصی با متهم مذاکره کند؟ آیا بیم تبانی و امحا اسناد از بین رفته که اجازه دادید تحقیقات ادامه نیابد؟

رسایی با بیان اینکه اکثر قراردادهای نفتی و گازی مربوط به دوره حضور مهدی هاشمی در فساد نفتی وجود دارد، اظهار داشت: پاسخ قوه قضاییه به اظهارات متهم که در فضای مجازی منتشر شده چیست؟ آیا تحقیقات دراین باره انجام شده که وی آزاد شده است؟ اگر عزم جدی برای پیگیری وجود دارد که ان‌شاالله هم همینطور هست، آیا دستگاه قضایی به سازمان‌های تحت امرش دستور داده تا مدارکی که در اختیار دارند به این دستگاه اطلاع دهند؟

وی در خاتمه گفت: بنده هفته آینده نیز نطق دارم و امیدوارم که این موضوع پیگیری شده باشد، در غیر این صورت آن را دوباره مطرح خواهم کرد.


دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: سه شنبه 28 آذر 1391 15:15