تبلیغات
‌ - حقایقی روشن از ترور مجله شارلی ابدو/صحنه سازی صهیونیسم ها در شارلی ابدو

مرتبط با فرهنگ سبک زندگی ما می توانیم خواندنی و دیدنی سیاسی ثبت نام

حقایقی روشن از ترور مجله شارلی ابدو/صحنه سازی صهیونیسم ها در شارلی ابدو

پنجشنبه 9 بهمن 1393 11:42

نویسنده :
ارسال شده در: سیاسی ،


توهین هایی که هر چند وقت یک بار علیه اسلام شدت می گیرد همچون بوی گندآبی که از سوراخ جدید خود خارج شده این بار سر از لجن زار شارلی ابدو در آورده است

به جهت اقدام موهن و تأسف بار انجام گرفته در این نشریه و همچنین جریحه دار شدن قلوب محبین خاتم الانبیاء (صلی ا… علیه و آله) مناسب است پیرامون واقعه صورت گرفته (از اقدام نشریه ، ترور ، اعلام انزجارها و خشم مسلمانان عالم )نگاهی خارج از موج های ایجاد شده به موضوع داشته باشیم ...


با توجه به طراحی هایی که هر از گاهی از سوی مدعیان آزادی و حقوق بشر برای اهداف و نیات پلید خود ایجاد می نمایند ساده اندیشانه است که ماجرای پیش آمده را یک اتفاق معمولی در نظر بگیریم .

شواهدی بسیار روشن وجود دارد که نشان می دهد موضوع یک صحنه سازی آگاهانه از سوی صهیونیسم بین الملل  بوده و متأسفانه برخی اقدامات ما و به تعبیری جامعه اسلامی جدول مورد نظردشمن راتکمیل کرده است .

نگاهی به ماجرای شارلی

روز چهارشنبه ۱۷ دی ماه ۱۳۹۳مطابق با ۷ ژانویه سال ۲۰۱۵ میلادی با حمله دو فرد مسلح به نشریه فرانسوی شارلی ابدو(Charlie Hebdo) دوازده نفرکشته و ده نفر زخمی می شوند .

گزارش های اولیه حکایت از شلیک حدود ۵۰ گلوله در محل داشته است بنابر اظهار نظر های صورت گرفته  این ماجرا مرگ بارترین حادثه بعد از جنگ الجزایر سال ۱۹۶۱ در فرانسه بوده است .

از نکات قابل توجه در این اقدام فریاد «ا… اکبر»مهاجمان در هنگام قتل کارکنان نشریه بوده است . همچنین شاهدان عنوان کرده اند  مهاجمان فریاد زده اند : ما انتقام پیامبرمان را گرفتیم و شارلی ابدو را کشتیم.

بررسی های انجام شده نشان می داد واقعه توسط دو برادر صورت گرفته که فردای روز حادثه در ۳۵ کیلومتری پاریس اقدام به گروگانگیری در یک چاپخانه می نمایند این گروگانگیری با حمله ماموران و کشته شدن گروگانگیرها خاتمه می یابد ، همزمان فرد دیگری به یک فروشگاه یهودی  واقع در پاریس حمله و اقدام به گروگانگیری می نمایدکه با اقدام پلیس و کشته شدن ۴ گروگان و فرد گروگانگیر موضوع خاتمه می یابد .

گروگانگیر فروشگاه یهودی فردی به نام کولیبانی بوده که درخواست آزادی برادران کواشی را مطرح نموده بود .

این اقدامات با تعدادی حمله انتقام جویانه به تعدادی از مساجد و اماکن متعلق به مسلمانان همزمان می شود .

در اولین موضع گیری های انجام شده اولاند ، رئیس جمهور فرانسه حادثه گروگان گیری در فروشگاه یهودی را یک اقدام یهودی ستیزانه عنوان کرده و اعلام می نماید کسانی که این اقدام را انجام داده اند ارتباطی با اسلام ندارند .

با توجه به اخبار منتشر شده مهاجمان به نشریه خود را به القاعده یمن  و مهاجم فروشگاه خود را منتسب به داعش نموده بودند .

چند روز پس از واقعه گروه القاعده شبه جزیره عربستان مسئولیت ماجرا را به عهده می گیرد و علت آن را توهین به پیامبر اسلام عنوان می نماید.

کارکنان باقی مانده از نشریه با استقرار در ساختمان نشریه لیبراسیون فرانسه اقدام به انتشار شماره جدید نشریه خود می نمایند . عوامل شارلی در این شماره با عنوان «بخشودگی برای همه» و «من شارلی هستم» مجدد به پیامبر اسلام توهین کرده اند  که موجب اعتراض گسترده مسلمانان شده است .

اما نکته قابل تأمل و یکی از محور های نوشته حاضر این خبر می باشد :

یورونیوز: «تیراژ «شارلی اِبدو» ۶۰ هزار نسخه است که معمولاً حدود نیمی از آن به فروش می رود. این چهارشنبه اما این مجله طنز برخلاف اعلام قبلی خود نه در یک میلیون نسخه بلکه در سه میلیون نسخه روانه مجله فروشی ها و روزنامه فروشی های فرانسه می شود.»

بر اساس اخباری که این روزها منتشر می شود به احتمال فروان تا زمان انتشار نوشته حاضر شمارگان نشریه شارلی به هفت میلیون نسخه خواهد رسید .

شارلی ابدو چیست ؟

Charlie Hebdo که به معنای «هفته نامه شارلی» می باشد یک مجله فکاهی با گرایش چپ در فرانسه است که روزهای چهارشنبه منتشر می شود ، محتوای نشریه مذکور به شدت ضد مذهب و تمسخر آمیز می باشد .

این نشریه در حقیقت میراث دارد نشریه «هاراکیری» است که در سال ۱۹۶۰ به مدت یک سال منتشر شدو بدلیل توهین به ارزشهای ملی فرانسه تعطیل شد .هاراکیری در سال ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۰منتشر شده اما به دلیل توهین به شخصیت  شارل دوگل مجدد تعطیل می شود و بعد از مدتها و در دهه هشتاد میلادی کارمندان قدیمی آن نشریه جدیدی با نامی که کنایه از نام شارل دو گل می باشد منتشر می نمایند .

محتوی نازل و شمارگان محدود این نشریه موجب انتقاد مردم و عامل نیمه تعطیل شدن نشریه مذکور می شود تا اینکه در سال ۱۹۹۲ گروه جدیدی وارد نشریه می شوند ونشریه «شارلی ابدوجدید» را منتشر می نمایند.

برخی زوایای  ماجرا

۱-  پس از ماجرای تروریستی شارلی موج اعلام انزجار از اقدام صورت گرفته فضای رسانه های جهان را فرا گرفت. این انزجار طلبی ها به اندازه ای جالب شد که در یکی از مضحک ترین صحنه های تاریخ بشری و در راهپیمایی اعتراضی پاریس که  با حضور مسئولین و سران برخی کشورها انجام می شد برخی سران رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی حضور داشتند .

از جمله در صف اول راهپیمایی کنندگان مظهر کامل تروریست های بین المللی نتانیاهو حضور پیدا می کند.

۲-    هفته بعد از حادثه نشریه نیمه تعطیل شارلی با حدود ۶۰ هزار شمارگان که نیمی از آن هم به فروش نمی رفت در سه میلیون نسخه منتشر می شود .

۳-    صفحه فیسبوک شارلی ابدو در طول یک شبانه‌روز حدود ۹۰۰ هزار لایک جدید گرفت و بیش از یک میلیون لایک رسید.

۴-    توییتر اعلام کرد که “هشتگ من شارلی هستم” در کمتر از ۲۴ ساعت، بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار بار توییت شده است. عبارت فرانسوی je suis Charlie  به نماد معترضانی تبدیل شد که در فرانسه و در سراسر جهان، یاد قربانیان حمله به دفتر هفته نامه شارلی ابدو در مرکز پاریس را گرامی داشتند. ریچارد مالکا وکیل این مجله به رادیو فرانسه گفت: “ما تسلیم نخواهیم شد. شعار ‘من شارلی هستم’ موید حق کفرگویی است.”

۵- عکس‌هایی با استفاده از همین هشتگ و در همین مدت زمانی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز بیش از ۶۵۰ هزار بار به اشتراک گذاشته شدند.

۶-  گوگل اعلام کرد که ۲۵۰ هزار یورو برای کمک به ادامه انتشار این هفته‌نامه کمک می‌کند.

۷-  اتحادیه ناشران روزنامه‌های فرانسه نیز اعلام کرد که ۲۵۰ هزار یورو به همین منظور اختصاص خواهد داد.

۸-  از عصر پنجشنبه ۱۸ دی، هزاران نفر از مردم پاریس برای دومین شب متوالی، در میدان رپوبلیک (جمهوری) تجمع کردند.

۹-   روزنامه لوموند، پرتیراژترین روزنامه فرانسه، رادیو فرانسه و گروه تلویزیون‌های فرانسه، نیز در بیانیه مشترکی اعلام کردند که هر اقدام و حمایتی را که لازم باشد، برای ادامه حیات و فعالیت شارلی ابدو انجام خواهند داد.

۱۰-خبرگزاری آسوشیتدپرس از ترکیه گزارش کرد که روزنامه جمهوریت، از نشریه‌های طرفدار افکار لائیک در این کشور، ویژه نامه‌ای شامل تعدادی از کاریکاتورهای شارلی ابدو را را در حمایت از نشریه فرانسوی منتشر کرده است.

۱۱-در شماری از کشورهای جهان، بعضی از نشریه‌ها و شبکه‌های تلویزیونی با چاپ یا نشان دادن کاریکاتور روی جلد شماره روز چهارشنبه شارلی ابدو، حمایت خود را از این نشریه ابراز داشتند در حالیکه برخی دیگر، با وجود محکوم دانستن کاربرد خشونت و اقدام در سلب حق آزادی بیان و ضمن حمایت از نشریه فرانسوی، بنا بر ملاحظاتی در مورد سلیقه یا واکنش مخاطبان خود، از نشر یا نشان دادن این کاریکاتور خودداری ورزیدند.

۱۲- محکومیت حمله به نشریه از سوی طنزپردازان ایران .

۱۳- تیترهای بی بی سی فارسی:  «تصویر پیامبر اسلام روی جلد شماره جدید شارلی ابدو بی‌بی‌سی فارسی»، « نسخه‌های شارلی ابدو به سرعت به فروش رفت »

۱۴- دویچه واله آلمان : « نخستین شماره «شارلی ابدو» پس از ترور در ۱۶ زبان »

اقدام جامعه اسلام

متأسفانه جامعه اسلامی علاوه بر موضوعات اختلاف بر انگیز، اکنون در آتش جهل برخی انسان نماها بیش از پیش دچار فتنه شده و  اقدام قابل توجهی از خود بروز نداده است .

اگر حضور مسلمانان در خیابانهای کشورشان و اعتراض به اقدام نشریه شارلی را در نظر نگیریم در واقع هیچ اقدام مهندسی شده ای چنانچه فرانسوی ها و همپیمانان آنها انجام داده اند در مقابل هجمه های ضد اسلامی ، صورت نگرفته است .

حتی مایه تأسف خواهد بود اعلام شود برخی از اقدامات صورت گرفته از سوی مسلمانان و همچنین رسانه های خاص  علاوه بر ظاهر اسلامگرایانه در حقیقت جدول مورد نظر دشمن را تکمیل کرده است .

عدم یکپارچگی یا حداقل اتحاد در جوامع اسلامی به نحوی این امت واحده را در محاصره اشرار بین المللی قرار داده که جرات مقابله به مثل  در اینگونه اقدامات را ندارند .

به قدری جامعه اسلامی و جهان بشری در معرض بمباران رسانه ای قرار گرفته که امکان یک محاسبه سرانگشتی و اقدام متناسب در مقابل جریان هایی که غرب رهبری می کند را ندارد.

فرانسه و هم پیاله هایش،اعراب و رژیم صهیونیستی ، داعش   را در سطحی باور نکردنی حمایت کرده اند تا جایی که برای اولین بار در طول تاریخ مکتوب بشری تسهیلات لازم جهت اعزام جنایتکاران  اروپایی و پیوستن آنها به داعش را فراهم آورده اند .

اکنون چگونه باور کنیم ابرقدرتهای جهان از سوی زیر مجموعه خود دچار تهدید شوند.

جامعه اسلامی به جای اقدام منفعلانه باید موضع دست بالاتر را در حوادث آینده از خود بروز دهد، اکنون که غرب حدود حرمت های ما را رعایت نمی کند بیش از پیش جامعه علمی جهان اسلام و بخصوص جامعه علمی و رسانه ای  ایران اسلامی  وظیفه دارند در قبال خط قرمزهای غرب چالشهای فکری ایجاد نمایند.

چه مانعی برای انتشار با کیفیت ترین نشریه فکاهی و طنز بین المللی درخصوص صهیونیست،هولوکاست،استاندارهای دوگانه غرب، فریب کاری آمریکا و اروپا،جهالت مدرن اعراب و… وجود دارد .

چرا همانگونه که دشمنان اسلام و ایران اقدام به ایجاد طنزهای کلامی و تصویری برای تخریب بنیانهای فکری جوانان و نوجوان این مرز و بوم و سایرین کرده اند اقدامی هدفمند و مهندسی شده برای تقابل و ایجاد دست برتر انجام نمی شود .

اکنون نقد های جدی بنیان های فلسفه غرب را احاطه کرده است چرا به ستون خیمه گاه غرب و نظریه مادی گرای تکامل انسان حمله نمی کنیم .

آیا اطلاعات علمی ، توان فنی ، هنر رسانه ای یا هر چیز دیگر را در اختیار نداریم ؟

خیر در پاسخ باید گفت :

«فیا عجبا، عجبا، والله یمیت القلب و یجلب الهم من اجتماع هولاء القوم علی باطلهم، و تفرقکم عن حقکم»

«شگفتا! شگفتا! به خدا سوگند، این واقعیت قلب انسان را می‌میراند و دچار غم و اندوه می‌کند که دشمنان در باطل خود وحدت دارند، و شما در حق خود، پراکنده و متفرق می‌باشید.»

امام علی بن ابیطالب علیه السلام
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: پنجشنبه 9 بهمن 1393 11:45